- Англия, Европейски футбол, Футбол

“Ман” Юнайтед” тръгна с много измъчена победа във Висшата лига

161 Views

“Ман” Юнайтед” тръгна с много измъчена победа във Висшата лига.

Тимът на Ерик тен Хах не изигра добър мач, но спечели – 1:0, съперник бе “Уулвърхямптън “.

Официален дебют за домакините от Манчестър направиха Мейсън Маунт и Андре Онана.

Гари О’Нийл пък за първи път водеше “вълците”, след като само преди дни замени на мениджърския пост Хулиен Лопетеги.

Гостите се бяха затворили доста добре в своята половина,  което затрудняваше много “Манчестър Юнайтед”.

В 11-ата минута Маркъс Рашфорд бе изведен от Антони, но подаването на бразилеца бе неудобно за англичанина, той все пак стреля от малък ъгъл, ударът му бе спасен.

Малко по-късно Матеус Куня тръгна на страхотен пробив през центъра и подаде на Пабло Сарабия, последният отправи опасен шут и след рикошет топката излезе в корнер, от който не произлезе нищо.

Куня продължи да тормози много сериозно отбраната на “Юнайтед”, в 49-ата минута нацели горната  греда.

Играчът  тръгна на пореден пробив през центъра  на терена и изстреля коженото кълбо, Андре Онана изби с две ръце.

В 76-ата минута капитанът на “Манчестър Юнайтед” – Бруно Фернандеш, много интелигентно копна топката за Арън Уан-Бисака, а бекът я качи на главата на Рафаел Варан, за когото не бе проблем да реализира отблизо – 1:0.

В края на мача пък Андре Онана извърши голяма глупост. Стражът се опита да избие едно центриране в наказателното поле, ала блъсна Саша Калайджич, за щастие на вратаря пък   дузпа не бе отсъдена. Трябва да отбележим, че камерунецът направи две чудесни спасявания, преди да извърши спомената грешка.

Така “Ман” Юнайтед” тръгна с много измъчена победа във Висшата лига.