- Англия, Европейски футбол, Футбол

С помощта и на късмета:   “Арсенал”  спечели “Къмюнити Шийлд”

125 Views

С помощта и на късмета:   “Арсенал”  спечели “Къмюнити Шийлд”.

Тимът на Микел Артета победи “Ман” Сити” и спечели най-маловажният трофей в Англия.

В първите 10 минути двубоят започна спокойно и положения пред двете врати нямаше.

В 14-ата минута Родри стреля от средна дистанция, шутът на испанеца бе блокиран от Деклан Райс, последва корнер, от който не произлезе нищо.

Двата отбора играха в доста ниско темпо, което може би е нормално за началото на сезона.

В 25-ата минута “Арсенал” отговори. Бен Уайт направи страхотен пробив по фланга и подаде късо за Кай Хаверц, той стреля, а Щефан Ортега изби, при добавката пък Джон Стоунс се намеси решително, блокирайки опит за гол на Габриел Мартинели.

Тимът на Микел Артета продължи да играе по-добре и в 40-ата минута Мартин Йодегор подаде отлично по земя за Кай Хаверц, германецът бе спрян от Щефан Ортега.

Малко по-късно Родри опита да прехвърли от голямо  разстояние  Арън Рамсдейл – без успех.

Рамсдейл изби удар с глава на Джон Стоунс, той дойде след изпълнение на корнер и бе насочен право в обсега на вратаря.

В 77-ата минута две от резервите за “Ман Сити”  в този мач  – Кевин Де Бройне и Кол Паумър, комбинираха отлично и младият англичанин със страхотно изпълнение в далечния ъгъл откри резултата – 0:1.

Малко по-късно Хулиан Алварес намери отлично Филип Фоудън, последният пробва да реализира отблизо, ала уцели тялото на вратаря на “Арсенал”.

Дълбоко, дълбоко извън добавеното време пък  “Арсенал” изравни, след като Леандро Тросар стреля, а топката рикошира  злощастно   в Мануел Аканджи и влезе в мрежата – 1:1

Така леко сензационно се стига до изпълнения на дузпи. В тях пък  Кевин Де Бройне уцели греда, а Рамсдейл спаси слаб шут на Родри.

“Арсенал”  не сгреши при изпълнението на 11-метровите наказателни удари, там крайният резултат бе –  4:1 за “топчиите”,