103 Views

Григор Димитров отпадна на полуфинал във Вашингтон.

Нашенецът загуби с 0:2 сета от британеца – Даниел Еванс.

Ето какво още съобщи сайтът на родната федерация по тенис:

“Григор Димитров не успя да се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове от категория ATP 500 във Вашингтон (САЩ), който е с награден фонд 2,014 милиона долара.

Българинът отстъпи с 3:6, 6:7(4) на Даниел Еванс от Великобритания. Срещата продължи 1 час и 56 минути.

Димитров загуби четири поредни гейма от 3:2 до 3:6 в първия сет. Във втората част пробиви нямаше и се стигна да тайбрек. За съжаление в него Григор загуби с 4:7 точки.

Това беше трети полуфинал за Димитров през сезона, след като беше сред най-добрите четирима в Ротердам през февруари, а три месеца по-късно игра финал в Женева.

През следващата седмица Григор Димитров ще играе на Мастърс турнира в Торонто.

Първата българска ракета ще играе в първия кръг срещу Борна Чорич от Хърватия, който е поставен под номер 14 в основната схема.

При победа, във втори кръг, Димитров ще играе със спечелилия срещата между Томас Ечевари от Аржентина или представителя на САЩ Себастиан Корда.

Димитров е в четвъртина с поставения под номер 4 грък Стефанос Циципас и седмия – Яник Синер от Италия”.