Тактически грешки, малко късмет и липса на майсторство попречиха на “Лудогорец” да отстрани “Олимпия” Любляна

554 Views

Мачът от втория предварителен кръг на Шампионската лига завърши – 2:1.

“Лудогорец” отпада с общ резултат 2:3 от двата двубоя.

Ивайло Петев реши да се подсигури в средата на терена, започвайки с Педро Нареси на мястото на Якуб Пьотровски, нещо което се оказа много грешно решение.

Въпреки това, българският отбор започна добре, след като Кирил Десподов изпълни страхотно пряк свободен удар и не остави шанс за реакция на Матей Видовшек.

В 18-ата минута Марсел Хайстер извърши нарушение около тъча, незнайно защо “Лудогорец”  изпрати толкова много футболисти в наказателното си  поле, нямайки възможност да блокира центрирането, а на всичкото отгоре пък  Хайстер показа дезориентация, забравяйки тотално за Тими Елшник, за когото не бе никакъв проблем да отбележи отблизо.

Постепенно отборът от Разград загуби битката в средата на терена, а докрая на полувремето Сешлар стреля страхотно отдалеч, но уцели гредата.

Руй Педро също шутира от средна дистанция, Серджио Падт изби.

32 минути преди края на редовното време пък  Ивайло Петев извърших две смени. Той замени Бернард Текпетей и Матас Тисера, а на тяхно място влязоха Якуб Пьотровски  и Спас Делев.

Появата на поляка даде мигновен резултат, тъй като “Лудогорец” започна да играе много по-спокойно в средата на терена.

В  следващата атака Кирил Десподов вкара топката в мрежата, за съжаление, крилото бе в засада и гол нямаше.

Десният бек на “Лудогорец” –  Сон, извърши изключителна глупост,  удряйки без топка Руй Педро, за което получи заслужено директен червен картон.

Докрая на мача Видовшек направи някои  много добри спасявания, а в 89-ата минута Кирил Десподов подаде чудесен пас  за  Спас Делев, той се озова на добра позиция и отправи удар, който обаче срещна страничната греда.

В 93-ата минута целият отбор на “Лудогорец” проспа едно заучено положение, като отново изпусна Тими Елшник, който матира Серджио Падт – 1:2.

“Лудогорец” тръгна хаотично напред, а Спас Делев беше изритан в наказателното поле, с помощта на системата ВАР се отсъди дузпа. Зад топката застана Кирил Десподов, който би ниско в ъгъла, Видовшек спаси и прати “Олимпия” в следващия кръг на Шампионската лига. Словенците си осигуриха минимум участие в групите на Лигата на конференциите.

“Лудогорец”  продължава в третия предварителен кръг на Лига Европа,  където почти сигурно ще срещне казахстанския “Астана”. Първата среща е в Казахстан  на 10-ти август, твърде вероятно е тимът да има нов треньор дотогава.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com