- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Футбол, Шампионска лига

391 Views

“Лудогорец” си свърши перфектно работата срещу “Балкани” и продължава напред към втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Тимът на Ивайло Петев изигра реванша изключително агресивно, като спечели – 4:0, класирайки се напред с общ резултат – 4:2.

Домакините наложиха  дълбока преса още от първата минута, тя даде почти мигновен резултат, като в 4-ата минута Аслак фон Витри получи топката на фланга от Кирил Десподов. Норвежецът центрира много остро в наказателното поле, а там Бернард Текпетей реализира с глава – 1:0.

В 14-ата минута “Лудогорец” за пореден път притесни съперника си в неговата половина, тимът пресира дълбоко и отне коженото кълбо, топката попадна в Матиас Тисера, който обаче от няколко метра не успя да преодолее съперниковия вратар.

Клод Гонсалвеш можеше да отбележи в 35-ата минута. Португалецът стреля чудесно от средно разстояние, ала стражът на гостите изби много добре.

Бернард Текпетей вкара втори гол в мача, след като Аслак фон Витри отново центрира от фланга, като този път ганаецът отбеляза с крак.

През  второто полувреме “орлите”  добавиха още два гола на сметката си, те бяха дело на Магиас Тисера и резервата в този мач – Кайо Видал.

Така “Лудогорец” си свърши перфектно работата срещу “Балкани” и продължава напред към втория предварителен кръг на Шампионската лига. Там съперник ще бъде “Олимпия” Любляна. Първата среща е след по-малко от седмица в Разград.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com