“Крумовград” победи безидеен “Лудогорец”

408 Views

“Крумовград” победи безидеен “Лудогорец”.

Шампионите с грандиозна издънка на старта на efbet Лига.

Двубоят, игран снощи завърши 3:1.

“Лудогорец”  изигра изключително разпиляно първо полувреме, създавайки само две   чисти  положения  за гол.

Ивайло Петев   даде почивка на куп от титулярите си,  което  не доведе до нищо добро.

В началните минути Иван Йорданов намери Доминик Янков, последният стреля много добре,  но Янко Георгиев спаси.

В 5-ата минута Серкан Юсеин изпълни ъглов удар. Топката достигна до капитанът  Божидар Кацаров, той  бе абсолютно забравен от защитата на гостите и с крак нямаше никакъв проблем да вкара топката във вратата на Симон Слуга – 1:0.

Играта на “Лудогорец”  в следващите минути беше абсолютен хаос, като отборът на  Ивайло Петев пробваше нелогични  центрирания по въздух  в наказателното поле, те нямаше как да бъдат оползотворени от ниския Спас Делев, на когото в този мач се наложи да действа на позицията на централния нападател, тъй като  Матиас Тисера бе наказан.

Така  се стигна до 19-та минута,  когато Александър Колев изпревари  Георги Терзиев в наказателното поле и с хубав шут от близко разстояние удвои резултата – 2:0.

В 35-ата минута Димитър Тонев създаде поредни проблеми на защитата на “Лудогорец”. Младокът тръгна на продължителен пробив по фланга, без да бъде притесняван от съперник и стреля – в аут.

Доминик Янков върна едно попадение за своя отбор, след като направи  индивидуална акция и  отправи страхотен удар, с  който не остави никакъв шанс на Янко Георгиев.

На почивката Ивайло Петев извърши три смени, вкарвайки –  Марсел Хайстер, Кирил Десподов и Кайо Видал.

Втората част за “Лудогорец” бе една идея по-добра от първата, ала вратарят на домакините отрази доста ситуации за гол, а най-чистите от тях дойдоха чак при резултат – 3:1.

Резултатът стана такъв,  защото Симон Слуга направи безумна грешка, която доведе до трети гол за домакините, дело на Мартин  Сораков.

Нашата медия разполага с непотвърдена информация, според която Ивайло Петев ще остане  треньор на “орлите”, поне засега……

В другия мач, игран снощи пък “Берое” обърна “Пирин” от 0:1 до 2:1.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com