“ЦСКА-София” загуби от “Карабах” в контрола

165 Views

“ЦСКА-София” загуби от “Карабах” в контрола.

Мачът завърши – 0:1.

Това съобщи сайтът на “червените”:

“ЦСКА отстъпи с 0:1 през шампиона на Азербайджан Карабах в третата си контролна среща по време на летния подготвителен лагер на тима в Австрия. Двубоят се игра на стадиона в град Вьоргъл.

През първото полувреме играта бе равностойна. Първият точен удар към една от двете врати отправи българският национал Станислав Шопов в 14-ата минута, но стражът на азерите спаси. В последствие над терена започна да вали сравнително силен дъжд и темпото на игра спадна, докато Шопов отново не стреля покрай противниковата врата. Малко след това Сейни Санянг потърси Марк-Емилио Папазов пред голлинията на азерите, но младият централен нападател не успя да засече топката. Десетина минути преди края на първата част Шопов получи отдясно. Той отигра елегантно и намери Тобиас Хайнц в наказателното поле. Норвежецът предпочете да завършва сам, но прати топката в аут. В 42-ата минута шампионът на Азербайджан стигна до попадение, чрез албанецът Джиджа Редон, който овладя топката пред вратарското поле и с точен удар я изпрати в мрежата на Густаво Бусато за 1:0 за азерите. Това беше първият гол, допуснат от ЦСКА в летния подготвителен период и при този резултат двата състава се оттеглиха на почивка.

В началото на втората част Бусато на три пъти прояви страхотен рефлекс и спаси опаси положения. През второто полувреме старши треньорът на армейците Саша Илич направи доста промени в състава си и даде шанс за изява на почти всички свои налични футболисти.  В 53-ата минута младокът Илиан Антонов се измъкна умело от двама бранители и шутира, но стражът на Карабах внимаваше и бе на мястото си. Постепенно червените вдигнаха оборотите и все по-често организираха и организираха натиск пред противниковата врата. Младият Илиан Антонов беше сред най-опасните футболисти в предни позиции. Определено талантът на Академия ЦСКА създаваше главоболия за противниковата защита. В 65-ата минута той засече центриране на Шагоян, но не затрудни вратаря. В 84-ата минута  Нериман Ахундзаде засече центриране отляво и стреля с глава в дясната греда зад влезлия след почивката страж Марин Орлинов. До края армейците опитаха да стигнат до попадение, но нямаха шанс и отстъпиха с 0:1 пред шампиона на Азербайджан Карабах.

Следващата контрола на ЦСКА е на 8 юли (събота), когато армейците се изправят срещу австрийския Тирол.

Стартов състав: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов (к), 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович, 3. Сейни Санянг, 8. Станислав Шопов, 14. Тобиас Хайнц, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 10. Жираир Шагоян, 24. Марк-Емилио Папазов.

Резерви: 12. Марин Орлинов (в), 25. Димитър Евтимов (в), 4. Менно Кох, 20. Асен Дончев, 30. Александър Бучков, 13. Илиан Антонов, 7. Джонатан Линдсет,  16. Георги Чорбаджийски, 18. Симеон Александров, 26. Марселино Кареасо, 27. Павел Жабов, 29. Майкъл Естрада”.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка : cska.bg