Григор Димитров започна с лесна победа на “Уимбълдън”

162 Views

Григор Димитров започна с лесна победа на “Уимбълдън”.

Българинът надигра с 3:0 сета японеца – Шо  Шимабукуро.

Ето какво още съобщи сайтът на родната федерация по тенис:

“Григор Димитров се класира убедително за втория кръг на Откритото първенство на Великобритания.

Поставеният под №21 българин победи убедително с 6:1, 6:2, 6:1 квалификанта Шо Шимабукуро (Япония).

Срещата беше прекъсвана на два пъти днес.

Димитров започна силно и поведе с 5:1 в първия сет. При този резултат срещата беше прекъсната заради дъжд. След около час пауза срещата беше подновена, Григор взе без проблеми подаването си, а след това и проби на старта на втората част. Преди началото на втория гейм играта беше спряна, тъй като двама протестиращи eкоактивисти нахлуха на корта и разпиляха части от пъзел и оранжеви конфети по корта. Минути по-късно отново заваля и мачът пак беше прекъснат.

При новото подновяване на играта Димитров проби още веднъж за 5:2, а след това на собствен сервис затвори втората част с 6:2.

Българинът започна убедително и третата част и поведе с 2:0. След 2:1 Григор спечели четири поредни гейма, а с това и мача.

Това беше победа №80 за Димитров в мач номер 130 турнирите от Големия шлем.

Българинът ще играе във втория кръг срещу Федерико Кория от Аржентина или Иля Ивашка от Беларус”.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Instagram