- БГ Волейбол, Волейбол, Лига на нациите, Национални отбори

България допусна поражение в три гейма срещу Бразилия в Лигата на нациите по волейбол

176 Views

Българският национален отбор по волейбол за мъже допусна поражение с 0:3 (22:25, 17:25, 15:25) срещу Бразилия в поредния си мач от Лигата на нациите по волейбол.

“Трикольорите” започнаха в състава: Георги Сеганов, Александър Николов, Денис Карягин, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Светослав Гоцев и либерото Теодор Салпаров, който се завърна след няколко годишно отсъствие.Като резерви в хода на срещата влязоха Илия Петков, Аспарух Аспарухов и Делчо Раев.

В първата част българите водеха с 20:17, но допуснаха обрат при 22:25 и изостана в резултата.

Във втория гейм “селесао” контролираше събитията на полето и поведе с 8:3 и 18:13, за да приключи при 25:17.

В последната част събитията на полето в Орлеан не се промениха и бразилците приключиха двубоя при 25:15 след по-малко от час и половина.

Александър Николов беше най-резултатен за България с 14 точки, а Мартин Атанасов добави още 5.

Алан Соуза се отличи с 14 точки в полза на Бразилия.

Българите имат една победа и четири поражения на 11-то място в класирането. В четвъртък “трикольорите” се изправят срещу Канада.

Бразилия заема трета позиция с четири успеха и една загуба до момента.

Автор: Асен Даскалов, БТА