- АТР, БГ Тенис, Тенис

Страхотен Димитър Кузманов даде само един гейм на Алекс Молчан и е финалист на турнира в Братислава!

106 Views

Мико наистина показа страхотен тенис и не остави никакъв шанс на съперника си.

Ето какво още съобщи сайтът на родната федерация по тенис:

“Димитър Кузманов изигра великолепен мач и се класира за финала на турнира на клей от сериите “Чалънджър” в Братислава (Словакия) с награден фонд 118 хиляди евро.

Кузманов разгроми №80 в световната ранглиста Алекс Молчан от Словакия с 6:0, 6:1. Срещата продължи 65 минути, а Мико не даде нито една възможност за пробив на противника си.

Така Кузманов се класира за четвъртия си финал на турнири от сериите “Чалънджър”. Българинът има една спечелена титла до момента в Барселона през 2021 година.

С успеха си Мико заработи 60 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 223-ото място, но с победата си днес ще се изкачи до около №180.

В спор за титлата Кузманов ще играе срещу Виталий Сачко от Украйна”.