- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

179 Views

Мачът, игран късно снощи в Турция завърши – 1:0.

В началото на двубоя англичаните трудно до чисти положения пред противниковата врата, все пак Бернардо Силва преодоля Федерико Димарко и стреля от малък ъгъл – покрай вратата.

Малко по-късно “Сити” организира много бърза атака, при която Кевин Де Бройне изведе Еринг Холанд, той шутира добре, но Андре Онана изби.

В 30-ата минута Кевин Де Бройне получи разтежение и бе заменен от Фил Фоудън.

През втората част Мануел Аканджи се  опита да върне топката назад, но Едерсон не излезе, Лаутаро Мартинес отне и отправи шут, ала бразилският вратар му затвори ъгъла и спаси.

В 68-ата минута Аканджи напредна добре с топката в крака и подаде на Бернардо Силва който центрира, коженото кълбо достигна до Родриго Ернандес, халфът не остави никакви шансове на Андре Онана, откривайки резултата с много мощен удар – 1:0.

В 71-ата минута “Интер” имаше невероятна възможност да изравни. Дензъл Дъмфрис свали отлично с глава във въздуха за Федерико Димарко, той също игра чудесно с глава, топката обаче се отби от гредата.

“Ман” Сити” можеше да реши всичко, след като Фил Фоудън бе изведен сам срещу вратаря, младокът отправи много слабо изпълнение – право в ръцете на Онана.

В края на редовното време италианците изпълниха статично положение, Ромелу Лукаку опита да отбележи с глава, но топката  уцели вратаря на “Сити”.

Така “Манчестър Сити” спечели Шампионската лига за първи път в историята си, “Интер” даде достойна съпротива на “гражданите”.

“Небесносините” постигнаха златен требъл през този сезон. “Манчестър Юнайтед” е единственият друг  английски отбор,  който го бе  правил досега, това се случи  през 1999 година.