175 Views

“Севиля” вдигна трофея в Лига Европа за 7-ми път в своята история.

Испанците спечелиха финалната среща срещу  “Рома”, играна късно снощи.

В началото на двубоя тактическите планове на двамата треньори взеха своето и отборите действаха по-предпазливо.

В 12-ата минута “Рома” организира страхотна атака, като Заки Челик напредна добре по фланга и върна отлично по земя за Леонардо Спинацола в наказателното поле, италианският национал стреля много силно, ала Ясин Буну изби.

В 35-ата минута Джанлука Манчини тръгна през центъра и изведе с пас в коридор Пауло Дибала, за когото не бе проблем да отбележи отблизо – 0:1.

В продължението на първата част Иван Ракитич можеше да изравни, но  страхотният му изстрел, се отби от гредата.

В 55-ата минута Хесус Навас центрира великолепно в наказателното поле, а Данлука Манчини опита да изчисти с глава, но си вкара автогол– 1:1.

В 75-ата минута главният рефер – Антъни Тейлър, отсъди дузпа за нарушение в наказателното поле на Роджър Ибанес, но на  повторенията се видя, че защитникът играе с топката и дузпата беше отменена.

В  двете продължения от по 15 минути не се случи нищо интересно и така се стигна до 11-метрови наказателни удари,  където “Севиля”  беше  много точен, печелейки – 1:4.

Испанският тим спечели   Лига Европа за  7-ми   път.