“Байерн” Мюнхен отново е шампион на Германия след уникална драма

232 Views

“Байерн” Мюнхен отново е шампион на Германия след уникална драма.

“Баварците” победиха много трудно “Кьолн” с 1:2.

Кингсли Коман откри за гостите, а Дежан Любичич изравни за 1:1 от дузпа.

Този резултат  пращаше титлата в Дортмунд, където “Борусия”  в този момент губеше от  “Майнц 05” с 1:2, ала “вестфалци” имаха точка преднина пред прекия си конкурент.

Но “Байерн” взе своето в Кьолн, след като Джамал Мусиала отправи страхотен удар минута преди края на редовното време, донасяйки на Томас Мюлер и компания 11-а  поредна титла!

“Борусия” пък се нуждаеше само от победа срещу “Майнц 05”, за да е сигурен, че ще бъде шампион за първи път от 11 години насам.

Тимът на Един Терзич започна мача  много плахо и получи бързи два гола, дело на Андреас Олсен и Ким Онисиво.

Трябва да отбележим, че “Дортмунд”  получи дузпа при резултат 0:1. Рафаел Герейро бе фаулиран в наказателното поле, зад топката застана Себастиан Алер, нападателят от Кот Д’ивоар, изпълни много ниско и без никаква сила, което позволи на Дамен да спаси!

Рафаел Герейро бе блъснат в гръб в наказателното поле и то само минута след дузпата, нов 11-метров наказателен удар обаче нямаше.

През второто полувреме домакините изпуснаха изключително много положения за гол. В крайна сметка Рафаел Герейро и Никлас Зюле  върнаха две попадения,  те  бяха крайно недостатъчни за да направят отбора шампион.

Така “Байерн” Мюнхен отново е шампион на Германия след уникална драма.

“Байерн” Мюнхен”, “Борусия” Дортмунд, “РБ Лайпциг и “Унион” Берлин

“Фрайбург”  ще играе в Лига Европа, а “Байер” Леверкузен ще играе плейоф за класиране в групите на Лигата на конференциите.

Във Втора Бундеслига изпадат “Шалке” и “Херта” Берлин, а “Щутгарт” ще бъде на бараж за оставане в лигата.