- Sesame Купа на България, БГ Футбол, Футбол

“Лудогорец” надигра “ЦСКА 1948” и вдигна “SESAME Купа на България”!

398 Views

Това е 3-ти трофей за клуба в в неговата история от тази надпревара и общо №20 във всички турнири.

Мачът, игран снощи  завърши – 1:3.

Треньорът на символичните домакини – Тодор Янчев, използва абсолютно всички титуляри,  с които разполагаше, докато Ивайло Петев подмени цялата си халфова линия, а Бернард Текпетей започна като бек.

“Лудогорец” започна много активно двубоя , като Кирил Десподов изпълни чудесно няколко корнера и в 8-ата минута Оливие Вердон игра с глава, Даниел Наумов изби, но топката се   върна в Десподов, той  центрира много остро, а  Кайо Видал с хубав шут откри резултата – 0:1.

Ивайло Чочев създаде единственото положение за тима си през първата част, халфът  шутира мощно от далечно разстояние, ала Симон Слуга спаси с вещина.

В 43- ата минута Педро Нареси намери с  отличен пас зад гърба на защитата Кирил Десподов, който много съобразително подаде на  Кайо Видал, а бразилецът отбеляза втория си гол в мача.

През второто полувреме “червените” започнаха леко да пресират “Лудогорец”. Ивайло Петев пък направи няколко смени, които по-скоро бяха с дефанзивен характер.

В 59-ата минута Георги Русев тръгна по фланга и буквално  направи за смях Гонсало  Пипа, Русев подаде успоредно на голлинията за Ивайло Чочев, за когото бе като детска игра да вкара отблизо.

Ивайло Петев реагира отново, но този път с офанзивна смяна, изваждайки Кирил Десподов, на негово място влезе Матиас Тисера.

В 81-ата минута Мануел Шоу даде страхотен дълъг пас за резервата в тази среща – Рай Нашименто, крилото стреля, коженото кълбо попадна в Матиас Тисера, за когото не бе проблем да оформи крайния резултат.

В хода на мача беше отменен по един гол и за двата отбора, тъй като имаше засади.