116 Views

“Борусия” Дортмунд е все по-близо до това да спре хегемонията на “Байерн” Мюнхен.

Отборът на Един Терзич победи “Аугсбург” – 0:3

“Борусия”  има две точки преднина пред “баварците” преди последния кръг.

В началото на мача Дониел Мален стреля от пряк свободен удар доста високо и встрани от целта.

“Борусия” Дортмунд определено започна по-активно този двубой.

В 21-ата минута гостите организираха поредна добра атака, като Юлиен Брант изведе с чудесен пас Себастиан Алер, нападателят стреля, ала Кубек изби с една ръка.

“Аугсбург” пробва първи удар в двубоя, но изпълнението на Ермедин Демирович бе безкрайно неточно.

Тимът на Един Терзич създаде много добро положение за гол, след като Юлиен Брант бе изведен със страхотен пас зад гърба на защитата сам срещу вратаря, но опитът му бе много слаб – в обсега на Кубек.

Пет минути по-късно Дониел Мален се откъсваше сам срещу вратаря, но бе фаулиран от Феликс Удуохай, съдията реши да покаже директен  червен картон на защитника, въпреки че до него имаше поне още един играч.

В края на частта Никлас Зюле игра много добре с глава, топката обаче се отби от гредата.

В 52-ата минута Рафаел Герейро получи пространство и шутира много неточно.

В 59-ата минута най-накрая гостите поведоха. Дониел Мален не даде най-доброто центриране на света, топката обаче попадна в Себастиан Алер, който с много добър шут вкара във вратата на противника.

В 84-ата минута Марко Ройс бе изведен в наказателното поле, първоначално вратарят изби топката, но при добавката Себастиан Алер отбеляза – 0:2.

В продължението на втората част Юлиен Брант успя да реализира 3-ти гол за своя отбор, Нико Шлотербек отне една топка и подаде на Брант, който с шут от 7-8 метра не остави шанс на Томаш Кубек.

Така “Борусия” Дортмунд е напът да прекъсне 10 -годишната хегемония на “Байерн” Мюнхен, като “вестфалци” имат две точки преднина пред “баварците”, кръг преди края.

В последния кръг “Борусия” Дортмунд е домакин на “Майнц 05”.