- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

156 Views

“Интер” се справи с “Милан” и във втория мач, “нерадзурите” са първият финалист в Шампионската лига.

Вторият полуфинал между двата тима завърши – 1:0.

“Интер “продължава към финала  с общ резултат – 3:0.

Първото полувреме снощи бе абсолютно равностойно, като дори “Милан” имаше най-чистото положение в него, след като Матео Дармиан не се орентира и Рафаел Леао му отне топката, тръгна по фланга, стреля много добре, но неточно.

Второто полувреме няма да  се запомни с кой знае какви положения за гол, но все пак домакините реализираха попадение в 74-ата минута, когато Лаутаро Мартинес и Ромелу Лукаку комбинираха на няколко пъти успешно, а първият успя да отбележи.

Така “Интер” достигна първи финал в турнира от 13 години насам.

Днес е вторият полуфинал,  той противопоставя “Манчестър Сити” –  “Реал”  Мадрид. Първият двубой, игран в Мадрид завърши – 1:1.