- Sesame Купа на България, БГ Футбол, Футбол

226 Views

Втората среща завърши – 1:2 за “моряците, като се стигна до продължения и дузпи, в които “орлите” спечелиха – 4:1.

Припомняме, че първата среща, играна във Варна приключи при резултат – 1:2.

Снощи “Черно море” започна активно, като Александър Василев проби добре по фланга и центрира за Исмаил Иса, чийто шут не уцели вратата.

Постепенно “Лудогорец” се съвзе. Кирил Десподов центрира за Игор Пластун  от пряк свободен удар, украинецът игра чудесно с глава, но уцели гредата.

Десет минути преди края на първата част Густаво Нонато направи добър пробив през центъра, но Влатко Дробаров изби паса му към Матиас Тисера, топката отиде при Спас Делев, който би много разочароващо – над вратата.

В 41-ата минута Игор Пластун отбеляза след центриране от статично положение, но колегата му Оливие Вердон бе в очевидна засада и голът не бе признат.

Спас Делев също вкара топката във вратата, ала Кирил Десподов бе в засада в хода на атаката и гол нямаше.

В 55-ата минута варненци изненадващо поведоха, след като Мазир Сула центрира от фланга, Игор Пластун игра много неубедително с глава и топката  попадна във Васил Панайотов, за когото  не бе проблем да реализира отблизо с глава.

Осем минути по-късно Густаво Нонато изведе Кирил Десподов с дълъг пас, а крилото направо развинти Живко Атанасов, центрира за Спас Делев, последният изравни.

Матиас Тисера направи два сериозни пропуска. Първо Иван Дюлгеров изби шут на аржентинеца, а в 90-ата минута опита да прехвърли вратаря от чиста позиция – без успех. Между тези ситуации пък завърналият се в игра – Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар  – встрани от целта.

Към  края на редовното време – Ивайло Петев, извърши странна смяна, заменяйки Гонсало Пипа за Франко Русо. “Лудогорец” се прибра в защита, а при една изсипана топка Матеус Машадо прати мача в продъжения, имайки огромен късмет, че анемичното му изпълнение навести мрежата – 1:2.

Радослав  Гидженов реферира изключително слабо  по време на целия мач, като  само през първото полувреме спести шест  жълти  картона на “Черно море”, а през втората част не даде дузпа за “моряците”, след като Оливие Вердон игра с ръка в наказателното поле.

Стигна се до дузпи,  в които футболисти на “Лудогорец” бяха безпогрешни. За “орлите” от 11 метра отбелязаха – Оливие Вердон, Бернард Текпетей, Тодор Неделев и Кайо Видал. За гостите това направи само  Алекс Фернандес, Атанас Илиев би високо, високо м аут, а Симон Слуга изби шута на Едгар Пашеко.

Така “Лудогорец” надви с дузпи “Черно море” и е вторият финалист в “SESAME Купа на България”!

Това ще бъде първи финал за тима от 2017 година  насам.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com