- Sesame Купа на България, БГ Футбол, Футбол

“ЦСКА 1948” е първият финалист в “SESAME Купа на България”!

157 Views

Тимът на Тодор Янчев отстрани “Локо” София  с общ резултат 5:4, а днешният мач завърши – 2:2.

Два гола за “червените” реализира Ивайло Чочев.

Двубоят не започна никак добре за домакините, тъй като в 9-ата минута Дейвид Малембана изпълни пряк свободен удар, а Даниел Наумов се намеси колебливо и топката влезе в мрежата – 0:1.

Гостите продължиха да натискат и в 18-ата минута Селсо Рапосо получи много пространство и стреля неспасяемо – 0:2.

В 25-ата минута реферът –  Георги Кабаков, отсъди дузпа за игра с ръка на Алън Диас със съдействието на ВАР, а зад топката застана Ивайло Чочев, който вкара с мощен удар.

В последната минута на редовното време пък резервата в този двубой – Парвиз Умарбаев, пробва да отбележи, ала топката се отби от гредата.

Така се стигна до продължения, в които бе видно,  че отборът на Станислав Генчев отпадна физически.

В 116-ата минута Умарбаев  центрира отлично за Ивайло Чочев, халфът се извиси над всички, игра с глава и класира своя отбор на финал – 2:2.

Другият полуфинал е утре,  като “Лудогорец”  води на “Черно море”   след първата среща – 2:1.