- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

93 Views

Двата тима изиграха здрав първи полуфинал в Шампионската лига, завършвайки – 1:1.

През първата част “Сити” категорично контролираше топката и в 8-ата минута Кевин де Бройне стреля от дистанция, Тибо Куртоа се намеси отлично.

Вратарят на испанците улови няколко много анемични удара на Ерлинг Холанд, норвежецът нямаше много шутове към противниковата врата, тъй като бе безупречно пазен от Антонио Рюдигер.

Куртоа изби прекрасен шут на Родри от средна дистанция в 13-ата минута.

Малко по-късно дойде и първата опасна ситуация пред вратата на “гражданите”. Винисиус напредна по фланга и пусна чудесен успореден пас за Карим Бензема, но Рубен Диаш направи много решителен шпагат и изби в корнер, от който не последва нищо.

В 36-ата минута “Реал” поведе, след като Лука Модрич подаде за Едуардо Камавинга, той веднага продължи за Винисиус, бразилецът произведе мощен изстрел от границата на наказателното поле и не остави никакъв шанс на Едерсон.

Тимът на Карло Анчелоти започна второто полувреме по-добре, като чудесна тройна комбинация сътвориха Даниел Карвахал,  Винисиус и Карим Бензема, централният нападател стреля, ала в аут.

В 60-ата минута Федерико Валверде изтреля много високо топката над вратата на съперника.

Седем минути по-късно Камивинга сбърка в средата на терена, а Джак  Грийлиш бързо пусна пас за Кевин де Бройне, белгиецът изравни със страхотно изпълнение от далеч.

В 90-ата минута резервата в този двубой – Орелиен Чуамени, пробва да изненада Едерсон с чудесен удар от около 25 метра, вратарят изби отлично.

Така “Реал” Мадрид и “Манчестър Сити” изиграха много равностоен мач, оставиха интригата за реванша.

Днес е вторият полуфинал, той противопоставя “Милан” и “Интер”.