Дузпа в последната секунда провали “Ман” Юнайтед” срещу “Брайтън”

87 Views

Дузпа в последната секунда провали “Ман” Юнайтед” срещу “Брайтън”.

Отложеният двубой от английската Висша лига завърши – 1:0.

Гостите определено бяха по-активният тим през първата част,  въпреки че и двата отбора имаха своите положения.

Още в  началото  Бруно Фернандеш изведе Антони на  чиста позиция, ала бразилецът не уцели вратата от непосредствена близост.

Две минути по-късно Виктор Линдельоф сгреши в изнасянето на топката, а Каро Митома излезе сам срещу Давид де Хеа и стреля, испанецът изби.

“Ман Юнайтед” имаше две страхотни възможности да отбележи докрая на първата част, но ударите на Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд бяха спасени от Дейсън Стийл.

През второто полувреме “червените дяволи” останаха по-пасивни, а Давид де Хеа успя да спаси няколко чисти положения за гол.

буквално с последния корнер в двубоя “чайките” получиха дузпа, след като Люк Шоу игра с ръка в наказателното поле, а Алексис Макалистър застана зад топката и прати в обратния ъгъл Давид де Хеа – 1:0.

“Брайтън” е 6-ти в класирането, а “Ман Юнайтед” е 4-ти.