“Лудогорец” надви “ЦСКА-София” в много нервен мач

251 Views

“Орлите” спечелиха срещата с 0:1, а голът за гостите реализира Игор Тиаго в 67-ата минута.

Така “Лудогорец” вече е лидер в efbet Лига, като има точка повече от “червените”.

Мачът не блестеше с кой знае какви футболни достойнства.

Наставникът на гостите – Ивайло Петев, изненадващо започна с 3-ма дефанзивни халфа в линия – Якуб Пьотровски, Нонато и Клод Гонсалвеш, а по крилата бяха Кирил Десподов и Спас Делев, който замени Бернард Текпетей в стартовия състав

Саша Илич пък заложи на всичко най-добро, с което разполага.

Мачът започна с доста нарушения и в двете посоки, а Георги Кабаков раздаде по няколко жълти картона.

По-чистите положения през първата част бяха за домакините.

27-ата минута Тибо Вион настигна една топка на фланга, топката бе центрирана, защитата на “Лудогорец”  изобщо не се ориентира и коженото кълбо попадна в Браян Морено, който от непосредствена близост не уцели опразнената врата.

Малко след началото на 66-ата минута Кирил Десподов трябваше да изпълни корнер, но към него хвърчаха всякакви предмети, хвърлени от фенове на “ЦСКА” – София”, включително камъни,  а това принуди Георги Кабаков да прекрати мача за над  10 минути.

“Лудогорец” изпълни два поредни ъглови удара при подновяването на играта. Вторият се оказа фатален за “армейците”. Десподов центрира отлично за Франко Русо, аржентинецът се размина с топката, но най- съобразителен бе Игор Тиаго, който отбеляза отблизо с крак.

Докрая домакините логично натиснаха, ала стигнаха само до едно чисто положение за гол. В 73-ата минута влезлият като смяна   – Маурисио   Гарсес , се озова на чиста позиция, последва шут, който  Серджио Падт изби с крак.

До началото на плейофите остават два кръга като единият от тях е междинен.