- efbet Лига, БГ Футбол, Футбол

266 Views

Феновете “надделяха” над футболистите на терена: “Левски” надви “Ботев” Пловдив в първия мач на “Колежа” от девет години насам.

Двубоят от efbet Лига завърши 0:1, игра се пред 18 хиляди души, но футболът бе меко казано посредствен.

В 4-ата минута Ивелин Попов получи пас от Рикардиньо, първият стреля неточно с глава.

Само секунди по-късно Попов пресира успешно и шутира с крак – без успех.

Няколко минути по-късно Уелтън опита подобен удар отново без резултат.

“Левски” категорично започна по-добре двубоя. Поредният далечен изстрел бе отправен от Филип Кръстев, топката излезе в аут.

Две минути по-късно Абдулайе Траоре напредна с топка в крака за “Ботев”, шутира – над вратата.

Докрая на полувремето Филип Кръстев пак изпробва мерника си с фалцов изстрел – далеч от целта.

В началото на втората част влезлият на почивката – Антоан Бароан, отправи първи точен удар в двубоя, ала право в ръцете на Пламен Андреев.

Феновете на “Ботев”  прекъснаха двубоя в началото на втората част, а небето беше озарено от стра заря. На трибуните имаше над 18 хиляди души.

Най-чистото положение за “Ботев” дойде в 63-ата минута, когато когато Николай Минков намери с отличен пас успоредно на голлинията за Бароан, който уцели греда на празна врата.

Буквално от нищото “Левски” пък  поведе  две минути по-късно, след като Джаспър ван Хертъм тръгна да връща към Хидайет Ханкич, Роналдо го пресира успешно и му отне топката, тя достигна до Рикардиньо, бразилецът вкара отблизо.

В 69-ата минута Уелтон стреля, Ханкич изби, а при добавката Филип Кръстев, останал на чиста позиция, той шутира много, много високо над вратата.

“Канарчетата” са 10-ти в класирането. “Левски” е 4-ти.