“Райо Валекано” изненада “Барселона” в “Ла Лига”

94 Views

“Райо Валекано” изненада “Барселона” в “Ла Лига”.

Отборът от Мадрид победи каталунците с 2:1.

Тимът на Шави очаквано владееше повече топката, но допусна две сериозни грешки в защита, които се оказаха фатални в този мач.

В 19-ата минута Камейо намери с много добър пас Алваро Гарсия, който не се забави и вкара от движение.

Малко след това пък Роналд Араухо засече центриране от корнер на Феран Торес, но ударът с глава мина съвсем леко встрани от вратата.

В края на първото полувреме Роберт Левандовски успя да отбележи, ала полякът бе в очевидна засада и гол нямаше.

В 53-ата минута Френки де Йонг загуби топката изключително елементарно в близост до своето наказателно поле, тя попадна в Франсиско Гарсия, а той бе сам срещу вратаря и не сбърка – 2:0.

Почетното попадение за гостите дойде в 83-ата минута, когато Левандовски успя да реализира.

Така разликата между “Барселона” и “Реал” Мадрид в класирането остава 11   точки.