- Sesame Купа на България, БГ Футбол, Футбол

“Лудогорец” продължи победната си серия и на “Тича”

242 Views

“Лудогорец” продължи победната си серия и на “Тича”.

Шампионите победиха “Черно Море” в първия полуфинал за “SESAME Купа на България”. Двубоят завърши – 1:2.

Реваншът е на 11 май в Разград.

Наставникът на гостите – Ивайло Петев, даде шанс на голяма част от своите резерви, като Георги Терзиев и Матиас Тисера стартираха за първи път в титулярния състав под ръководството на специалиста.

От  своя страна пък  Илиан Илиев заложи на  всичко най-добро,  с което разполагаше в този момент.

“Лудогорец”  започна в много добро темпо мача. В 10-ата минута Густаво Нонато стигна до границата на наказателното поле и   подаде прехвърлящ   пас за Кирил Десподов, крилото  опита труден удар, който бе избит от Иван Дюлгеров.

в 13-ата минута “Черно море”  поведе доста изненадващо. Халфовете на съперника пропуснаха да затворят Александър Василев, той стреля от средна дистанция, Симон Слуга изби, ала при добаката Алекс Фернандеш реализира – 1:0.

В 17-ата минута Якуб Пьотровски видя чудесно Кирил Десподов, който бе абсолютно непокрит в наказателното поле, последният опита да реализира, но Дюлгеров спаси, коженото кълбо обаче попадна в Густаво Нонато, за когото не бе проблем да отбележи отблизо.

В 34-ата минута Кирил Десподов центрира много добре от пряк свободен удар за Игор Пластун, украинецът посрещна топката с крак и направи обрата пълен  – 1:2.

В 41 -ата минута Якуб Пьотровски изведе с изключителен дълъг пас Матиас Тисера, но аржентинецът стреля неточно, а съдията отсъди спорна игра с ръка при поемането  на нападателя.

През втората част темпото на игра спадна много.

В 83-ата минута Стефан Велев изрита много грубо Кайо Видал и след консултация с VAR, халфът получи директен червен картон.

Другият полуфинал противопоставя “Локомотив”  София и “ЦСКА 1948”. Първата среща е днес от 18:30 часа.