326 Views

“Лудогорец” победи минимално 10 от “Локо” София, Бабукар Гайе спаси столичани от много по-голяма загуба.

Двубоят завърши 1:0, като герой отново бе Игор Тиаго, който реализира в 81-ата минута.

“Лудогорец” имаше пълно превъзходство в мача, отправи 30 удара, от които поне една  дузина бяха точни.

В 8-ата минута топката попадна на крака на Якуб Пьотровски, полякът нанесе силен шут, но Гайе изби с крак.

В 18-ата минута Кирил Десподов преодоля Лука Иванов и стреля, Гайе пак спаси, топката отиваше към мрежата, а гамбиецът предотврати  гол с кански мъки.

Две минути по-късно Аслак фон Витри  напредна по фланга и върна топката на точката за изпълнение на дузпа, от където Спас Делев отбеляза с добре насочен шут, ала в хода на атаката имаше засада и  попадението бе отменено.

В 41-ата минута Селсо Рапосо изблъска доста грубо на тъчлинията Спас Делев и получи втори жълт картон, с което остави своя отбор с човек по-малко.

Още в началото на втората част Бернард Текпетей опита мощен изстрел  от границата на наказателното поле – неточно.

В 56-ата минута Пипа достави чудесно остро центриране за Спас Делев. Националът на България игра с глава, но противниковият вратар за пореден път се намеси решително.

В 63-ата минута гостите можеха да шокират шампионите, след като Карлос Франса направи за смях защитата на  “Лудогорец”, но Серджио Падт излезе навреме напред,  избивайки с две ръце.

Само две минути по-късно резервата за “орлите” в този двубой –   Кайо Видал, центрира отлично за Игор Тиаго, бразилецът стреля с глава в гредата.

В 81-ата минута гол най-после падна. Делев центрира от ъглов удар, а там над всички се извиси Игор Тиаго, реализирайки в четвърти пореден мач за отбора си.

В последните минути влезлият като смяна – Матиас Тисера,  се прибори много добре за една топка, падна в наказателното поле и последва дузпа, но на повторенията се видя,  че аржентинецът симулира и 11-метров наказателен удар нямаше.

Така  разградчани постигнаха пета поредна победа под ръководството на Ивайло Петев, успехът ще ги изкачи поне временно на върха в класирането, имайки  точка преднина пред “ЦСКА-София”, който утре гостува на “Пирин”.

“Локомотив София” е 8-и в в класирането.

По-рано вчера “Черно море”  надви “Ботев Враца – 0:2.