- Европейски футбол, Лига Европа, Лига на конференциите, Футбол

140 Views

“Манчестър Юнайтед” не успя да отговори на дълбоката преса на “Севиля” и заслужено отпадна от Лига Европа.

“Червените дяволи” загубиха с 0:3 от испанците и с общ резултат 2:5, те отпадат от турнира.

Още в 8-ата минута топката бе върната към Давид де Хеа, той   реши да подава на Хари Магуайър, който бе затворен от трима, а Ерик Ламела му отне и продължи за Ен-Несери. Последният вкара отблизо.

В средата на частта “Юнайтед” организира единствената си добра атака в мача, когато Антони центрира за Марсел Забицер,  ударът на австриеца бе блокиран, топката достигна до Арън Уан-Бисака. Бекът стреля много слабо – право в ръцете на Боно.

“Севиля” пресира много дълбко през целия мач, нещо на което отборът от Манчестър така и не намери отговор.

През втората част домакините отбелязаха още два гола, дело на Ен-Несери и Люк Баде.

Така “Севиля” ще играе на полуфинал срещу “Ювентус”, който елиминира “Спортинг” Лисабон с общ резултат 1:2.

Другият полуфинал е между “Байер” Леверкузен и “Рома”.

Полуфиналите в Лигата на конференциите са следните – “Уест Хям” – “Аз”  Алкмар и “Фиорентина” –  “Базел”.

Ето всички резултати от мачовете,  играни в турнира снощи:

Лига Европа – ЧЕТВЪРТФИНАЛИ:  „Рома“-„Фейенорд“ 4:1 „Роял Юнион СЖ“-„Байер“ Леверкузен 1:4 „Севиля“-„Манчестър Юнайтед“ 3:0 „Спортинг“-„Ювентус“ 1:1

Лига на конференциите – ЧЕТВЪРТФИНАЛИ „Ница“-„Базел“ 1:2 „Уест Хям“-„Гент“ 4:1 „АЗ Алкмаар“-„Андерлехт“ 3:0 „Фиорентина“-„Лех Познан“ 2:3

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Twitter