“Брайтън” съсипа от положения “Челси” на “Стамфорд Бридж” и го победи заслужено

222 Views

Мачът завърши 1:2, а гостите отправиха над 25 удара във вратата на “Челси”.

Това е трета поредна загуба за лондончани под ръководството на Франк Лампард.

Первис Еступинян създаде първото положение за “Брайтън” в мача, той центрира за Алексис Макалистър, халфът не уцели вратата.

В 7-ата минута “Челси” отговори, след като Михайло Мудрик успя да стреля опасно – покрай вратата.

Противно на логиката пък в 13-ата минута Михайло Мудрик напредна и подаде за Конър Галъхър, който отправи слаб шут, ала кожето кълбо рикошира в Люк Дънк и влетя в мрежата – 1:0

В 25-ата минута гостите организираха чудесна атака и Соли Марч опита силен шут над вратата.

Само секунди по-късно Каро Митома навърза няколко футболисти и пробва рефлекса на Кепа Арисабалага, вратарят се справи. Отново Японецът пробва късмета си и  малко по-късно – без успех, а Макалистър опита нещо подобно, ала топката отново не навести мрежата.

“Брайтън” пропиля пореден шанс в 33-ата минута Фъргюсън игра с глава, но вратарят на “Челси” пак изби.

Нападателят се контузи и бе заменен от Дани Уелбек.

Изравняването дойде в 42-ата минута, когато именно Уелбек надскочи всички във въздуха и вкара с глава – 1:1.

Така завърши и първата част.

Гостите продължиха да атакуват и през втората част, а в 70-ата минута Хулио Енсисо отправи фантастичен изстрел от границата на наказтелното поле и не остави шанс на Кепа – 1:2.

Така “Брайтън” съсипа от положения “Челси” на “Стамфорд Бридж” и го победи заслужено.

“Челси продължава да е 11-и в класирането, а “Брайтън” е 7-и.