“Милан” се измъкна и успя да си извоюва минимална предина срещу “Наполи”

133 Views

“Милан” се измъкна и успя да си извоюва минимална предина срещу “Наполи”.

Първият четвъртфинал от Шампионската лига между двата отбора завърши – 1:0.

“Наполи” започна двубоя много силно, като в 3-ата минута Замбо Ангиса стреля чудесно от разтояние, но Майк  Менян показа класа и изби.

Малко по-късно Пьотр Жилински опита подобен шут, ала вратарят на домакините отново се справи.

В 40-ата минута Рафаел Леао успя да финтира няколко футболисти на гостите и стреля – покрай вратата.

Пет минути по-късно Брахим Диаш навърза няколко играчи на “Наполи”, подаде за Рафаел Леао, който много бързо върна за Исмаел Бенасер,   той стреля с много сила и откри резултата – 1:0.

През втората част тимът на Лучано Спалети трудно намираше пространства в отбраната на съперника, а Замбо Ангиса си изпусна нервите, като си изкара два последователни жълти картона – респективно червен.

“Реал” Мадрид пропусна да разгроми “Челси”, побеждавайки го с 2:0. Автори на головете бяха Карим  Бензема и Марко Асенсио.