“Манчестър Сити” надигра категорично “Байерн” Мюнхен

“Манчестър Сити” надигра категорично “Байерн” Мюнхен.

Първият четвъртфинал от Шампионската лига завърши – 3:0.

“Ман Сити” бе много по-активният отбор и заслужено победи.

Мачът започна много спокойно.

Първият точен удар дойде в 21-ата минута, когато Джак Грийлиш  подаде за Ерлинг Холанд.  Норвежецът стреля – право в ръцете на Ян Зомер.

Малко по-късно Джамал  Мусиала опита да отговори, той стреля, но Рубен Диаш направи страхотен шпагат, блокирайки удара.

В 27-ата минута Родриго финтира Мусиала, който много елементарно го изпусна, първият стреля и с много красив шут откри резултата.

Домакините продължиха да атакуват, като Кевин де Бройне центрира от фланга за Холанд, който не игра с топката, но Ян Зомер излезе неразчетено и коженото кълбо попадна в Илкай Гюндоган, халфът стреля, ала Ян Зомер изби с крак.

В началото на втората част “Байерн” създаде най-чистото си положение в двубоя. Лерой Сане бе изведен сам срещу Едерсон, бразилецът парира изстрела.

Докрая на двубоя англичаните отбелязаха още два гола, дело на Бернардо Силва и Ерлинг Холанд, а така тимът си осигури много комфортна  преднина преди реванша в Мюнхен.

“Интер” пък победи “Бенфика” с 0:2. Головете паднаха през втората част, техни автори бяха Николо Барела и Ромелу Лукаку от дузпа.

Днес са мачовете: –  “Реал” Мадрид – “Челси” и “Милан” – “Наполи”.