- БГ Футбол, Футбол

Левски победи Ал Насър в първата си контрола от лагера в Дубай, Марин Петков се отличи с два гола

81 Views

Контролна футболна среща:

Левски – Ал Насър – 2:1 (2:0)

голмайстори: 2:0 Марин Петков 1, 22, 2:1 Раян 48

Съставът на Левски: Николай Михайлов (46-Пламен Андреев), Жереми Петрис (46-Цунами), Кристиан Димитров (70-Келиан ван дер Каап), Хосе Кордоба (46-Сонко Сундберг), Патрик-Габриел Галчев, Андриан Краев (46-Асен Митков, Филип Кръстев (70-Антоан Стоянов), Илиян Стефанов (46-Асен Чандъров), Уелтън (46-Роналдо), Марин Петков (83-Александър Божилов), Рикардиньо (63-Преслав Бачев)

Левски победи с 2:1 местния Ал Насър в първата си контрола от зимната подготовка в Дубай.

Марин Петков вкара и двата гола за “сините” през първата част. Първия си мач със синята фланелка изигра защитникът Кристиан Димитров, а повторен дебют за Левски записа Асен Чандъров.

“Сините” доминираха през първата част и се оттеглиха с два гола аванс на почивката.

Марин Петков откри резултата още в първата минута на мача. Филип Кръстев подаде към Илиян Стефанов, който намери Марин Петков, а той с удар с левия крак прати топката в мрежата на местния тим.

В следващите минути Илиян Стефанов и  Рикардирьо бяха на стрелкови позиции, но не успяха да поразят целта.

Марин Петков реализира втория си гол в мача в 22-а минута. “Сините” се възползваха от лошо изчистена топка от вратаря на домакините, Петков подаде на Стефанов в наказателното поле, той му върна топката и от точката на дузпата Петков я изпрати в долния десен ъгъл на вратата на Ал Насър.

Старши треньорът на Левски Станимир Стоилов направи шест промени в състава, като в игра се появиха вратарят Пламен Андреев, Цунами, Митков, Сундберг, Роналдо и Чандъров.

Домакините върнаха един гол в 48-а минута, когато Раян реализира със силен шут.

В 79-а минута топката за трети попадна в мрежата на Ал Насър след удар на влезлия като резерва Келиан ван дер Каап, но попадението бе отменено заради засада.