“Барселона” победи много трудно “Атлетико” Мадрид

61 Views

“Барселона” победи много трудно “Атлетико” Мадрид.

Двубоят завърши – 0:1.

“Барселона” владееше повече топката в този двубой,  но пък “Атлетико” Мадрид отговори с достатъчно създадени положения.

Столичният тим влезе трудно в мача и в първите 20 минути остави инициативата на съперника.

В 22-ата минута Осман Дембеле откри резултата, след като добър извеждащ пас в наказателното поле и реализира с прецизно изпълнение – 0:1.

Няма да е пресилено,  ако кажем,  че оттук до края имаше само един отбор на терена – този на  домакините.

Хосе Хименес изпусна отличен  шанс да  изравни бързо-бързо, но ударът  му с глава  мина леко встрани  от целта.

Нахуел Молина също опита да се разпише –  без успех.

В 43-ата минута Антоан Гризман нанесе изключително силен шут, който летеше към мрежата на  Марк-Андре тер Щеген, ала вратарят показа класа и изби.

През втората част бе отменено попадение на Феран Торес, тъй като нападателят се намираше в засада.

В края на мача  шут на Антоан Гризман бе избит от голлинията, а  срещата завърши с меле, при което Феран Торес и Стефан Савич си спретнаха здрав бой и  заслужено получиха директен червен  картон.

“Барселона” е лидер в класирането с 3 точки пред “Реал” Мадрид, който претърпя загуба от “Виляреал” – 1:2. “Атлетико” Мадрид е 5-ти.