- Баскетбол, НБА

Дероузън и Уилямс изведоха Чикаго до успех срещу Бруклин в НБА

176 Views

ДеМар Дероузън и Патрик Уилямс реализираха по 22 точки при победата на Чикаго със 121:112 у дома срещу Бруклин в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Кевин Дюрант отбеляза 44 точки за Нетс, а шестима състезатели на Булс завършиха с двуцифрен точков актив. Никола Вукчевич се отличи с 21 точки и 13 борби, а съотборникът му Айо Досунмо завърши със 17 точки за домакините, които прекъснаха серия от две поредни поражения.

Бруклин изоставаше с 10 точки на почивката, въпреки силната игра на Дюрант, който получи минути на пейката в самото начало на четвъртия период, когато Чикаго направи решителна серия от 8:0.

Кайри Ървинг добави още 25 точки за гостите, които бяха в серия от 12 поредни победи преди срещата си с Булс.

В друга среща от НБА, играна през нощта, Голдън Стейт загуби драматично със 119:122 като домакин срещу Детройт. Садик Бей реализира решителна тройка в последната секунда на двубоя, малко след като Клей Томпсън беше изравнил резултата с далечен изстрел.

Шампионите бяха в поредица от пет последователни успеха, а Стеф Къри отново не игра заради проблеми с рамото, като отново ще бъде прегледан в събота.

Садик Бей вкара 17 точки, а съотборникът му Боян Богданович се отличи с 29 точки. Шестима баскетболисти на Пистънс завършиха с двуцифрен точков актив.

Клей Томпсън, който отбеляза 30 точки, пропусна първите си шест изстрела от далечна дистанция в мача. Дреймънд Грийн получи втори технически фаул и беше отстранен от игра 1:24 минути преди края на мача.

Филаделфия спечели трудно със 129:126 пред собствена публика след продължение срещу Индиана. Де’Антъни Мелтън реализира три точки, с които домакините поведоха в резултата в допълнителния период, а съотборникът му Джеймс Хардън завърши с 26 точки в отсъствието на Джоуъл Ембиид.

Мелтън, който се отличи с 19 точки, се разписа за 125:124 малко повече от две минути преди финала на решителната част.

Бъди Хайлд беше най-резултатен за Пейсърс с 24 точки, а Филаделфия записа 11-ти последователен успех у дома.

Милуоки се наложи със 104:101 след продължение срещу домакина Торонто. Янис Антетокунбо завърши с 30 точки, 21 борби и 10 асистенции за втория си “трипъл-дабъл” за Бъкс през кампанията.

Грейсън Алън реализира решителна тройка само 11 секунди преди края на четвъртия период, пращайки срещата в продължение.

Фред ВанФлийт беше най-резултатен за Раптърс с 28 точки и 12 завършващи подавания.

Милуоки спечели за трети път в последните си четири двубоя в Лигата. Грейсън Алън завърши с 16 точки, а съотборникът му Боби Портис младши се отличи с 14 точки и 12 овладени топки под кошовете в полза на Бъкс.

Автор: Асен Даскалов, БТА