- Англия, Европейски футбол, Футбол

153 Views

Двубоят завърши – 2:0.

В началните минути гостите опитаха натиск, топката достигна до Ашли Барнс, той я  докосна с глава, тя излезе в аут.

Малко по-късно “Юнайтед” отговори. Бруно Фернандеш изведе с чудесен пас Алехандро Гарначо, младокът обаче шутира твърде леко и Пийкок-Фаръл изби.

В 27-ата минута Фернандеш  отправи чудесен диагонален пас на далечната греда, където бе Арън Уан-Бисака, който с  доста атрактивено успоредно центриране в наказателното поле задължи Кристиан Ериксен да реализира. Датчанинът не сгреши.

Антони Марсиал стреля в края на първата част, противниковият вратар спаси.

Стражът на домакините – Мартин Добравка, действа доста рисковано в някои моменти през второто  полувреме, но това не доведе до кой знае какви положения пред вратата му.

В 53-ата минута Скот Мактоминей опита да отбележи с удар пред наказателното поле – без успех.

Маркъс Рашфорд направи страхотен пробив през центъра на терена, завършвайки го с чудесен и точен изстрел в далечния ъгъл – 2:0.

Така “Ман Юнайтед” показа силен футбол и елиминира “Бърнли” от Купата на Лигата в Англия.

Днес  е последният мач от осминафиналите,  той противопоставя “Манчестър Сити” и “Ливърпул”.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Twitter