- Qatar2022, Мондиал, Световен футбол, Футбол

189 Views

Аржентина мина през много трудности, но елиминира Нидерландия и е вторият полуфиналист на Мондиала в Катар.

Мачът завърши 2:2 в редовното време, а при дузпите Меси и компания триумфираха – 3:4!

Началото на двубоя бе много  спокойно, но в 35-ата минута Лео Меси намери с извеждащ пас Науел  Молина, той пое топката и я плъзна в мрежата – 0:1.

Аржентина продължи да действа много спокойно, като в 70-ата минута Маркос Акуня бе фаулиран в наказателното поле, последва дузпа, която Лионел Меси изпълни чудесно – 0:2.

Селекционерът на “лалетата” – Луис ван Хаал, реагира много бързо, вкарвайки в игра Ваал  Веххорст и Люк де Йонг. Това даде резултат и в 83-ата минута първият получи отлично центриране и с глава отбеляза, за да намали пасива на тима си.

В 110-ата минута на редовното  време Нидерландия изпълни пряк свободен удар. Тюн Клотмайнерс измисли нещо гениално, той подаде топката под стената, там бе Веххорст, който отбизо нямаше как да сгреши – 2:2!!!

Първото продължение на двубоя премина много спокойно и без чисти положения пред двете врати. През второто продължение Аржентина имаше тотална доминация, като удари греда, дело на Енцо Фернандес.

При дузпите пък вратарят на “гаучосите”– Емилиано Мартинес, показа класа и изби първите два  удара, изпълнени от Върджил ван Дайк и Стивън Беркхаус.

Аржентина изпусна един-единствен наказателен удар, Енцо Фернандесс шутира в аут, а Нидерландия също не сгреши останалите си дузпи.

Така всичко зависеше от Лаутаро Мартинес, който стреля много хладнокръвно от бялата точка и прати отбора си на полуфинал, където го очаква Хърватия.