Нидерландия e първият четвъртфиналист на Световното първенство по футбол

202 Views

Нидерландия e първият четвъртфиналист на Световното първенство по футбол.

“Лалетата” победиха САЩ с 1:3, след като действаха много ефективно и практично.

В началото САЩ започна много агресивно и топката достигна до Кристиан Пулишич, той отправи добър удар, но Ноперт изби с крак.

В 10-ата минута Нидерландия организира много бърза контраатака. Дензъл Дъмфрис се понесе по фланга и върна в наказателното поле за Менфис  Депай. Нападателят не сгреши за 0:1.

Играта продължи равностойно, а в края на полувремето Дъмфрис асистира по подобен начин за  Дейли Блинд, който получи пас в наказателното поле и направи резултата – 0:2

През втората част американците  бяха далеч по-активни,  но пропуснаха   някои положения за  гол.

Влезлият като резерва – Хаджи Райт, успя да върне  едно попадение с удар от въздуха, ала интригата приключи, след като в 81-ата минута Дейли Блинд центрира отлично за Дъмфрис, крайният бранител бе оставен непокрит и за него бе като детска игра да отбележи с изпълнение от въздуха.

Така Нидерландия се класира за четвъртфиналите на Световното първенство, където чака един измежду отборите на Аржентина и Австралия, те се изправят един срещу друг от 21:00 часа.