Мароко удари Белгия

98 Views

Мароко удари Белгия.

Двубоят завърши 2:0.

В началните минути Белгия установи контрол върху топката, но трудно достигаше до чисти положения пред противниковата врата.

В средата на първата част Тома Мюние опита хубав шут, който обаче бе увовен от Мохамади.

В 41-ата минута Ашраф Хакими се понесе страхотно по крилото, ала отправи много силен удар, който излетя над вратата.

В продължението на първата част Хаким Зиеш завъртя прекрасно топката от пряк свободен удар, като Тибо Куртоа се заблуди и топката влезе в в мрежата, но се оказа, че Саис е в засада, влияейки на видимостта на вратаря, така че гол нямаше.

Второто полувреме започна чудесно, като и двамата вратари спасиха по няколко удара. В 67-ата минута Абдел Сабири изпълни коварно пряк свободен удар, белгийският страж остана изненадан, закъсня да се намеси и този път нищо не можеше да го спаси –0:1.

После, Белгия тръгна напред, но съперникът направи страхотна контраатака, завършила с точен удар отблизо на Абуклал– 0:2! Това се случи в 90-ата минута.

Мароко има четири точки в групата,  докато Белгия е с три. Хърватия и Канада имат съответно по една и нула точки, те се изправят един срещу друг от 18:00 часа.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Twitter