- Qatar2022, Мондиал, Световен футбол, Футбол

Аржентина постигна много важна победа срещу Мексико

107 Views

Аржентина постигна много важна победа срещу Мексико.

Лео Меси и компания постигнаха успех с 2:0, а капитанът на “гаучосите” се отличи с гол и асистенция.

Първата част от двубоя премина доста накъсано, като Мексико извърши изключително много  нарушения  срещу нападателите на Аржентина.

В 45-ата минута Алексис Вега изпълни добре пряк свободен удар за Мексико, Емилиано Мартинес улови.

През второто полувреме Аржентина излезе още по-агресивно. Анхел ди  Мария намери отлично Лео Меси с пас през центъра, а Меси с много точен шут откри резултата.

До края Аржентина гледаше да си задържи преднината, като показа стабилност в защита.

В 87-ата минута Енцо Фернандес получи пас от Меси и с много премерен удар в далечния ъгъл направи резултата – 2:0.

Аржентина има три точки в своята група,  докато Мексико има една. Снощи пък   Полша надви Саудитска Арабия с 2:0. Двата тима са  съответно с по четири и три точки.

В група “D” пък Франция надви Дания с 2:1. Тимът на Дидие Дешан си подпечата място на осминафиналите, тъй като има шест точки в групата. Австралия е с три точки Дания има една, толкова колкото и Тунис.