- Qatar2022, Мондиал, Световен футбол, Футбол

Немската машина отказа да заработи и загуби от Япония!

98 Views

Отборът на Ханзи Флик претърпя шокиращо поражение – 1:2.

Азиатците започнаха двубоя доста агресивно, като в 8-ата минута, те организираха много бърза контраатака, при която Дайзен Маеда, отбеляза, но бе в очевидна засада и попадение нямаше.

Първото положение за Германия дойде чак в 16-ата минута, когато Йошуа Кимих центрира отлично от корнер за Антонио Рюдигер, но последният не натисна достатъчно топката с глава и тя излезе в аут.

Малко по-късно Илкай Гюндоган стреля добре от далечно разстояние, ала Гонда изби чудесно.

После,  Давид  Раум получи диагонален пас от Тони Кроос, а първоначално не успя да достигне топката, но японският вратар го събори в наказателното поле, последва дузпа, която Илкай Гюндоган реализира много спокойно.

До края на първата част Кимих и Джамал Мусиала пропуснаха отлични шансове да  увеличат преднината на тима си, след като ударите им минаха на сантиметри от целта. В продължението на частта Кай Хаверц отбеляза, но нападателят бе в засада.

След почивката пък Серж Гнабри уцели греда, а Мусиала направи непростим пропуск, навърза няколко бранители в наказателното поле, ала шутира твърде високо – аут.

Малко след това  пък  японският страж направи четири  феноменални спасявания.

В 73-ата минута Япония тръгна напред и Дайчи Камада получи превъзходно центриране, отправи удар, който Мануел Нойер спаси феноменално с една ръка, а при добавката Хироки Сакай   прати топката в аут.

В 75-ата минута Такуми Минамино изпрати много опасно подаване в наказателното поле, Нойер изби, ала коженото кълбо отиде в Доан, той изравни на празна врата – 1:1.

В 82-ата минута “самураите” изпълниха непряк свободен, лоша ориентация на Никлас Зюле и Нико Шлотербек позволи на една дълга топка да достигне до Такума Асано, който се бе озовал  сам срещу вратаря и го преодоля с удар от малък ъгъл.

Така немската машина отказа да заработи и загуби от Япония!

Другият двубой от тази група е от  18:00 часа, той противопоставя Испания и  Коста Рика.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Колаж: SPORTS24 – Спортни статии и анализи