Англия стартира безпроблемно на Мондиала

108 Views

Англия стартира безпроблемно на Мондиала.

Тимът на Гарет Саутгейт победи Иран – 6:2

В началото на двубоя станахме свидетели на много неприятна ситуация. Вратарят на азиатците– Алиреза Бейранванд, бе ударен много лошо в носа и бе заменен, след като играта бе спряна за дълъг период от време.

В 33-ата минута Хари  Магуайър засече центриране от корнер с глава, топката се отби от гредата.

Две минути по-късно Люк Шоу се включи отлично по фланга, центрира за Джуд Белингам, който вкара чудесно с глава.

В края на първата част Магуайър свали коженото кълбо за Букайо Сака, той с чудесен шут от въздуха реализира – 2:0.

В дългото 14-минутно продължение на първото полувреме пък Англия отбеляза и трети гол. Хари Кейн се бе изнесъл добре на крилото, центрира за Рахим Стърлинг, който направи резултата класически – 3:0.

В 62-ата минута Букайо Сака успя да отбележи втори гол в двубоя, след като мина като на парад през отбраната на иранците и с много лек удар отбеляза.

При единствената си по-добра атака Иран стигна до попадение. Топката стигна до Мехди Тареми, който бе изпуснат от Хари Магуайър и първият вкара отблизо.

Докрая на двубоя резервите на “трите лъва” – Маркъс Рашфорд и Джак Грийлиш, също се разписаха.

В 102-ата минута Джон Стоунс задържа противников футболист  в наказателното поле, последва дузпа, която Мехди Тареми превърна в гол.

Другият мач от групата е между САЩ и Уелс, той стартира в 21:00 часа.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Колаж: SPORTS24 – Спортни статии и анализи