Еквадор надигра беззъб Катар.

Първият мач на Мондиала завърши 0:2.

Южноамериканците бяха далеч по-добрият отбор.

Двубоят започна с натиск на Еквадор.

В 4-ата минута вратарят на домакините – Саад  Албееш, излезе много неразчетено при едно центриране от свободен удар, топката достигна до Енер Валенсия, той отбеляза, но при подаването в наказателното поле  Майкъл Естрада бе в засада.

Десет минути по-късно пък отново Майкъл Естрада изведе с отличен пас  Енер Валенсия, там Албееш  го задържа в наказателното поле,   последва дузпа, която Валенсия реализира майсторски.

Валенсия вкара и втори гол,  след като засече чудесно с глава  центриране на Анхело Пресиадо – 0:2.

Виждаше се в хода на мача, че Катар е много далеч от класата на средноевропейските отбори, селекцията на Феликс Санчес разчиташе твърде много на дълги диагонални пасове, които бяха лесно разгадаеми за противниковата защита.

През втората част нещата не се промениха особено, а Еквадор пропусна няколко чисти положения,   с които можеше  да увеличи преднината си.

Другите два отбора в тази група са Нидерландия и Сенегал, те се се изправят в пряк сблъсък, който е утре от 18:00 часа.

В група “B” ни очакват мачовете: Англия – Иран и САЩ – Уелс съответно от 15:00 и 21:00 часа.

Видео от мача между Катар и Еквадор може да видите тук!!!

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Колаж: SPORTS24 – Спортни статии и анализи