“Славия” обърна “Левски” на “Герена”

236 Views

“Славия” обърна “Левски”  на “Герена”.

Мачът завърши 1:2.

Още в 3-ата минута Ахмед Ахмедов получи много добър пас и вкара, но попадението бе отменено заради засада.

Постепенно “Левски”наложи  натиск. В 20-ата минута Цунами напредна по фланга и центрира, а Ивелин Попов отбеляза с глава.

През второто полувреме “сините” също установиха контрол но не  реализираха    своите положения, включително дузпа, отсъдена за игра с ръка на Галин Иванов, която Ивелин Попов изпълни  много слабо, право в ръцете на Светослав Вуцов.

Гостите се активизираха и в 77-ата минута Емил Виячки изравни с прекрасен удар от въздуха.

В 90-ата минута “Славия” си осигури победата след многоходова атака. Галин Иванов пое топката в наказателното поле и върна назад за Ерол Дост, който с много точен шут не остави шанс на Пламен Андреев.

“Левски” е без успех в седем поредни мача в efbet Лига и се намира  на 6-то място в класирането. “Славия” е 4-ти.

“ЦСКА-София” нямаше особени проблеми да победи “Черно море” – 0:2, а “Арда”    обърна “Ботев” Пловдив от 0:1 до 2:1.