“Челси” с първи успех при Греъм Потър

147 Views

“Челси” с първи успех при Греъм Потър.

“Сините” надвиха много трудно “Кристъл Палас” – 1:2.

Още в началото “Кристъл Палас” шокира “Челси”. Джордан Аю центрира за Одсон Едуард и последният откри резултата. Интересното е, че подаването към Аю също бе дело на Едурд.

Еберечи Езе можеше да създаде още по-големи неприятности на гостите, той получи доста свободно пространство и шутира, но Кепа Арисабалага изби.

В 19-ата минута “Челси” създаде първвото си добро положение в мача. Кай Хаверц центрира отлично за Мейсън Маут, който игра с глава – неточно.

Минути по-късно Рахим Стърлинг пропусна от много изгодна позиция.

В 38-ата минута Тиаго Силва се бе включил в една атака, свали с глава за Пиер-Емерик Обамеянг. Нападателят се обърна чудесно с лице към вратата и с технично изпълнение изравни – 1:1.

В края на полувремето Кай Хаверц стреля – встрани от целта.

Уилфред Заха отправи хубав изстрел в 71-ата минута, ала Кепа спаси.

В 90-ата минута резервата – Конър Галахър  шутира достатъчно точно, за да донесе първа победа за “Челси” под ръководството на Греъм Потър.

“Сините” към момента са 5-ти в класирането, а “Кристъл Палас” е 16-и.

В друг мач “Ливърпул” не успя да победи “Брайтън”. Двубоят завърши 3:3. С хеттрик за “чайките” се отличи Леандро Тросар. Два гола за тима на Юрген Клоп отбеляза Роберто Фирмино, а автогол си вкара Адам Уебстър.

Останалите резултати от двубоите, играни в 17:00 часа:

“Борнемут” – “Брентфорд” 0:0

“Фулъм” – “Нюкасъл” 1:4

“Саутхамптън” – “Евертън” 1:2

“Уест Хям” победи “Уулвърхемптън” – 2:0