“Лудогорец” игра много достойно срещу “Бетис”, но загуби

465 Views

“Лудогорец” игра много достойно срещу “Бетис”, но загуби.

Двубоят от Лига Европа завърши 3:2.

“Лудогорец” имаше повече чисти положения от игра, като головете за родния тим вкараха Кирил Десподов и Рик Джонатан.

В последната минута пък Дени Групер можеше да изравни, но пропусна изключително чисто положение.

Ето какво още съобщи сайтът на клуба:

“Много силен мач изигра Лудогорец на “Бенито Виямарин”, но загуби с 2:3 от Бетис.

Първият по-опасен удар в срещата бе отправен от Бърнард Текпетей, но Клаудио Браво изби в корнер.

В 25-ата минута Бетис поведе. Серджио Падт бе тестван с изстрел от далеч, изби, но топката попадна в Миранда, той веднага върна за Луиз Енрике, който изпревари Сисиньо и реализира. Само няколко секунди след това Каули можеше да изравни, но ударът му попадна в ръцете на Клаудио Браво. В 40-ата минута легендата Хоакин показа миг гениалност и с техничен удар не остави шансове на Серджио Падт.

Лудогорец обаче не наведе глава, а стигна до гол. В самия край на първата част Кирил Десподов реализира от фаул, намалявайки резултата.

Това бе първи допуснат гол за Бетис у дома през сезона.

В 50-ата минута Лудогорец направи контраатака, Каули изведе Текпетей и той би, но Браво се справи. След последвалия корнер Тиаго стреля с глава, но право във вратаря.

В 59-ата минута Бетис стигна до трето попадение. Точен бе Серхио Каналес, който се освободи майсторски от Пьотровски и със силен удар изненада Падт.

В 75-ата минута Лудогорец отбеляза второ попадение. Негов автор беше Рик Джонатан, който с изстрел по земя не остави шансове на Клаудио Браво. В продължениението на срещата Дени Групер се озова на отлична позиция, откри си възможност да стреля, но не уцели вратата”.

В другия мач от групата “Рома” надви ХИК Хелзинки – 3:0

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com