- Други спортове, Худ. гимнастика

166 Views

Стиляна Николова спечели сребърен медал на обръч от Световното първенство по художествена гимнастика в София.

Отличието е първо за България от 21 години в тази дисциплина, когато става въпрос за Световен шампионат,  а това е и дебют за Стиляна на такъв голям форум!

Нашенката изигра  стабилно съчетание на финала, което й донесе оценка от 33.400.

Победителка стана София Рафаели от Италия, тя успя да постигне оценка от 34.850.

С бронзов медал се окичи Дария Варфоломеев от Германия – 32.150.

Симона Пейчева е последната българка, която печели отличие за страната ни на  обръч в подобно  първенство. Това  се случва през 2001  година в Мадрид.

За съжаление, Боряна Калейн вдигна много висока температура и няма как да се включи в състезанията докрая на турнира.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: БФХГ, Анна Недкова