“Байерн” Мюнхен надхитри “Барселона”

163 Views

“Байерн” Мюнхен надхитри “Барселона”.

Мачът от груповата фаза на Шампионската лига, игран снощи завърши 2:0.

През първата част “Барселона” категорично игра по-добре, но Роберт Левандовски пропусна няколко много изгодни положения за гол.

През второто полувреме “баварците” заиграха далеч по-агресивно. Това даде резултат в 50-ата минута, когато Джошуа Кимих центрира от корнер, там Лукас Ернандес скочи високо и реализира с глава.

В 54-ата минута Лирой Сане получи страхотен пас от свой съотборник, излезе сам срещу вратаря и с много техничен шут го преодоля.
Малко по-късно Педри отправи добър изстрел, ала уцели гредата.

“Ливърпул” пък игра доста агресивно срещу “Аякс” и го победи с 2:1.

Мохамед Салах откри  в 17-ата минута, след като Луиш Диаш успя да намери Диого Жота, той  веднага видя Салах, който реализира отблизо.

Десет минути по-късно гостите изравниха. Дейли Блинд тръгна много добро по фланга и върна топката в наказателното поле за Мохамед Кудус, последният матира Алисон със страхотен удар.

През второто полувреме тимът на Юрген Клоп търсеше много силно победата и в 89-ата минута Жоел Матип игра отлично с глава, като донесе първи успех на “Ливърпул” в Шампионската лига за този сезон.

“Спортинг” излъга “Тотнъм” с два гола в последните минути – 2:0. Попаденията за португалците бяха дело на Паулиньо и Артур.