С много ум в действията си: “Лудогорец” постигна победа над “Рома”

1 082 Views

С много ум в действията си: “Лудогорец” постигна победа над “Рома”.

Двубоят от Лига Европа  завърши 2:1!

Още в 4-ата минута Кирил Десподов бе намерен на фланга, пусна по земя за Бернард Текпетей, който закъсня буквално с една крачка за паса и не засече топката.

Последваха много равностойни минути, без положения пред двете врати.

В 35-ата минута  при изпълнение на корнер, Лоренцо Пелегрини остана непокрит и стреля от чиста позиция. Серджио Падт му скъси ъгъла и изби, а секунди след това Джанлука Манчини игра с глава и тресна гредата.

В 47-ата минута Пауло Дибала намери отлично с дълъг пас Лоренцо Перегрини, той стреля много технично, но и твърде високо – аут.

“Лудогорец” отговори с хубав шут на Якуб Пьотровски  който Меле Свилар улови.

Малко по-късно Аслак фон Витри се включи отлично по фланга, центрира, ала Кирил Десподов не успя да засече топката по най-добрия начин.

В 72-ата минута Каули тръгна напред през центъра, направи солиден пробив, финтира Крис Смолинг  и отбеляза с хубав шут – 1:0!

В 81-ата минута Пелегрини стреля много опасно, за щастие Серджио Падт внимаваше и спаси.

В 86-ата минута отново Пелегрини центрира, а там Едор Шомуродов се извиси и изравни с глава.

Само две минути по-късно  резервите Рик Джонатан и Густаво Нонато взаимодействаха по между си и последният донесе победата за  родния  тим!  За Нонато това бе аболютен дебют в Евротурнирите, а също така  и за “Лудогорец”!

Докрая  “Рома” тръгна яростно напред, но не отбеляза.

Трябва да отбележим, че на два пъти в хода на мача  Оливие Вердон и Антон Недялков изчистиха топки от голлинията.

“Лудогорец” е първият български отбор, който нанася загуба на Жозе Моуриньо в кариерата му като треньор.

“Орлите” са втори в своята група, след като “Бетис” се наложи с 0:2 над ХИК Хелзинки.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com