- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

“Наполи” разби “Ливърпул” в Шампионската лига

205 Views

“Наполи” разби “Ливърпул” в Шампионската лига.

Италианците спечелиха с 4:1, като имаха и множество положения, с които можеха да запишат и по-изразителен успех.

Пьотър Жилински вкара от дузпа,  отсъдена за игра с ръка на Джеймс Милнър, малко по-късно Виктор Осимен бе фаулиран от Върджил ван Дайк в наказателното поле, последва нова дузпа, която Алисон спаси.

Докрая на полувремето Замбо-Агиса и Джовани Симеоне убиха интригата, като отбраната на гостите се представи на изключително слабо ниво.

През втората част англичаните върнаха един гол, негов автор бе Луиш Диаш, но това  не помогна особено много на тима му.

Юрген Клоп пък показа завидно самочувствие, казвайки, че той е единственият човек, който може да върне игровата форма на “Ливърпул”.

“Байерн” Мюнхен съвсем заслужено надви “Интер” – 0:2. Лирой Сане вкара през първата част, а Данило Д’Амброзио си отбеляза автогол след  почивката.

На истинска драма пък станаха свидетели зрителите в Мадрид, където “Атлетико” надви “Порто” – 2:1, първо португалците поведоха с попадение на Ермосо в продължението на двубоя. Матеус Урибе пък изравни от дузпа, а Антоан Гризман донесе победата на “Атлетико” в 11-ата минута на добавеното време.