“Манчестър Юнайтед” надви “Арсенал” и спря победната му серия

142 Views

“Манчестър Юнайтед” надви “Арсенал” и спря победната му серия.

Мачът, игран на “Олд Трафорд” завърши 3:1.
Дебют за тима на Ерик тен Хах направи крилото – Антони, той вкара и първото   попадение в двубоя.

В началото домакините започнаха много силно. Антони подаде на фланга за Диого Далот, португалецът центрира отлично за Кристиан Ериксен, който засече прекрасно от въздуха, но не уцели вратата.

В 12-ата минута Букайо Сака органнизира много бърза контра атака, извеждайки на чиста позиия Габриел Мартинели, той отбеляза сам срещу Давид де Хеа. Миг преди паса на Сака Мартин Йодегор фаулира Кристиан Ериксен и след консултация с VAR голът бе отменен.

В 32-ата минута Йодегор центрира отлично за Мартинели. Последният игра с глава, но Давид де Хеа изби с вещина.

В 35-ата минута Кристиан Ериксен подаде много добре на Бруно Фернандеш, Габриел се опита да го спре с нарушение, последва авантаж, като топката стигна до Маркъс Рашфорд, английският футболист намери непокрития Антони, младокът н се забави и отбеляза с шут в далечния ъгъл на Арън Рамсдейл – 1:0.

“Арсенал”започна агресивно втората част. Букайо Сака отправи опасен удар, който премина покрай вратата на съперника.

Малко след това Ерик тен Хах извади Антони, вкарвайки в игра Кристиано Роналдо.

В 60-ата минута Мартин Йодегор пусна пас през центъра за Габриел Жезус, той овлече добре Лисандро Мартинес, топката стигна до Букайо Сака, бързакът реализира отблизо.

Минути по- късно Ерик тен Хах направи гениален тактически ход, заигравайки с трима дефанзивни халфа, те имаха задачата да блокират атаките на “Арсенал”, а така бързите нападатели в отбора се изтеглиха напред.

В 66-ата  минута Бруно Фернандеш изведе чудесно Маркъс Рашфорд, който надбяга противниковата отбрана и вкара със завидно спокойствие.

Микел Артета пусна в игра Един Нкетиа, както и редица други нападатели, ала това не му помогна особено.

За “Юнайтед” минути записаха Карлос Кеземиро и Хари Магуайър.

В 75-ата минута  Маркъс Рашфорд сложи точка на спора, първо Бруно Фернандеш  видя тръгналия на спринт Кристиан Ериксен, изведе го, датчанинът съвсем не егоистично подаде на Рашфорд, който оформи крайното – 3:1!

Така “Манчестър Юнайтед” надви “Арсенал” и спря победната му серия. Отборът от Манчестър вече има 4 поредни победи във Висшата лига.

В събота пък “Ливърпул” и “Евертън” направиха страхотно шоу, въпреки че двубоят завърши 0:0. Само гредите и добрите спасявания на двамата вратари ни лишиха от голове.

Ерлинг Холанд пък не спира да бележи, вкара и срещу “Астън Вила”, норвежеът има 10 гола от началото на сезона. Мачът обаче завърши 1:1. За бирмингамци се разписа Леон Бейли.