“Лудогорец” вдигна шеста Суперкупа в историята си

458 Views

“Лудогорец” вдигна шеста Суперкупа в историята си.

“Орлите” победиха “Левски” във финалния мач за трофея с дузпи – 6:5.

“Левски” започна по-добре, като в 14-ата минута Филип Кръстев изведе Илиян Стефанов, той отбеляза, но бе отсъдена засада и гол нямаше.

“Сините” имаха няколко положения, които бяха отразени от Серджио Падт.

“Лудогорец” направи доста досадни грешки в средата на терена през първата част, но Каули можеше да отбележи в края й, ала стреля неточно от разтояние.

В следващата атака “Левски” поведе. Роналдо размина много лесно Антон Недялков по фланга и върна на дъгата на наказателното поле, там Георги Миланов шутира силно и точно, извеждайки тима  на Станимир Стоилов напред.

На почивката треньорът на “Лудогорец” – Анте Шимуджа, пусна в игра Рик Джонатан, както и Игор Тиаго.

Шампионите на България заиграха значително по-добре.

В 68-ата минута Антон Недяков проби отлично по фланга, връщайки към точката на дузпата за Кирил Десподов, играчът изравни с прецизен изстрел.

Две минути по-късно Рик Джонатан се пребори отлично за една топка, подаде на Игор Тиаго, нападателят щеше да преодолее Пламен Андреев, но вратарят го дръпна с ръка. Последва дузпа, която Кирил Десподов изпълни много точно в ъгъла – 2:1.

В 91-ата минута Жереми Петрис центрира, Билал Бари се размина с топката, но Келиан Ван дер Каап изравни.

Трябва да отбележим, че главният рефер – Георги Кабаков, показа множество жълти картони, повечето от които бяха много пресилени.

При дузпите “Лудогорец” направи само един пропуск, той бе дело на Рик Джонатан. Бразилецът отправи доста слаб шут в центъра на вратата, спасен от Пламен Андреев.

За “Левски” изпуснаха Асен Митков и Марин Петков. И двете изпълнения бяха отразени от Серджио Падт.

Така “Лудогорец” вдигна шеста Суперкупа в историята си.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com