- Англия, Европейски футбол, Футбол

Борбеност и тактическа дисциплина помогнаха на “Ман Юнайтед” да победи “Ливърпул”!

234 Views

Това бе първи успех за Ерик тен Хах като наставник на тима.

Нидерландецът остави на пейката Хари Магуайър и Кристиано Роналдо.

Юрген Клоп пък незайно защо остави Фабиньо на пейката за старта на двубоя, който завърши 2:1.

“Юнайтед” започна доста агресивно, като Скот Мактоминей пусна пас за Бруно Фернандеш, той продължи от почти легнало положение за Антъни Еланга, крилото нанесе хубав шут, който се отби от гредата.

В 17-ата минута Антъни Еланга бе изведен на фланга от Кристиан Ериксен, шведът върна отлично топката в наказателното поле, там бе Джейдън Санчо, който финтира Джеймс Милнър , след което отбеляза.

“Ливърпул” опита да отговори воднага. Луиш Диаш шутира от разтояние – ннеточно.

Кристиан Ериксен пък опита да прати топката във вратата  на Алисон от свободен удар,  бразилецът изби класно.

В 41-ата минута Милнър игра с глава, а Бруно Фернандеш опита да изчисти, ала прати топката в гърдите на Лисандро Мартинес, който бе много точно позициониран.

На почивката Ерик тен Хах вкара в игра Антони Марсиал, той замени Антъни Еланга.

В 53-ата минута французинът преодоля Джордан Хендърсън, пусна чудесен пас за за Маркъс Рашорд, последният реализира.

В 81-ата минута Анди Робъртсън центрира в наказателното поле, Лисандро Мартинес докосна топката, а Давид де Хеа  изби в корнер, след когото Мохамед Салах върна интригата в двубоя, първо Давид де Хеа изби удар с глава на Фабио Карвальо, а Салах вкара при  добавката.

Много силен мач за домакините изигра Тирел Маласия.

Така борбеност и тактическа дисциплина помогнаха на “Ман  Юнайтед” да победи “Ливърпул”!